Analiza techniczna – co słychać na XRP?

Ostatnie wpisy były całkiem trafne i dały początek kilu ciekawym dyskusjom zarówno tym na steemit jak i tym na discord. Raz jeszcze dziękuję Wam za aktywność. Dzisiejsza analiza pojawia się trochę wcześniej i będzie kontynuacją ostatniego wpisu.
Wczorajszy dzień spędziłem na lekturze kilku blogów i książek, dlatego planuję napisać update wpisu Polecane lektury – inwestowanie, finanse i nie tylko. Uzupełnię go o blogi i kilka książek, które moim zdaniem są warte uwagi.
Wczorajszy dzień też dostarczył mi kilka ciekawych cytatów, które wykorzystam do opisania hurra optymistycznego nastroju na rynku kryptowalut. Jest on też obecny w komentarzach do moich wpisów.

„Inwestowanie jest zabawne, ekscytujące i niebezpieczne – o ile nie prowadzisz żadnych przygotowań.”
Mam dziwne wrażenie, że jedyną podstawą dla pewnej części inwestujących w krytpowaluty jest wiara w wieczne wzrosty.

„Jeśli cena akcji spadła to nie znaczy, że nie może spaść bardziej.”
Pewnego dnia dojdzie do korekty, która wcale nie musi zakończyć się powrotem do poprzednich poziomów.

I zanim ktoś wyciągnie wnioski z powyższego wstępu i skończy czytać – „bo piszę negatywnie o kryptowalutach” zapraszam do dalszej części analizy.

BTC/USDT

No i stało się! Na wykresie W1, wolniejsza średnia krocząca zachowała się jako poziom wsparcia. Cena BTC dość sprawnie odrobiła straty i jeśli zamknie się na nieco wyższych poziomach spokojnie będziemy mogli ją uznać jako formacje „młotka”. Całość dodatkowo wspiera wyższy wolumen oraz poziom RSI. Historia lubi się powtarzać – wszystkie podobne historie zaznaczyłem niebieskimi elipsami. Linia 50 pkt może również zadziałać jako wsparcie. Kilka ostatnich świec dało mi dobrą podstawę do tego aby narysować kanał spadkowy, który na razie jest respektowany. Poczekajmy na rozwój sytuacji. Na razie bardziej prawdopodobny wydaje mi się ruch w okolice górnego ograniczenia, ale mimo to kanał nadal będzie respektowany. Konkretne poziomy będą bardziej widoczne na mniejszych interwałach.

btcw1.png

Już na wstępie chciałbym zwrócić Waszą uwagę na kilka ciekawych kwestii. Pierwszą z nich jest poziom RSI – podobny odczyt notowany był ostatni raz we wrześniu zeszłego roku. Dołek uformowany przez świecę (moim zdaniem) „doji” oraz wyższy wolumen – oznaczone zielonymi strzałkami – dały fajną podstawę do chwilowego dobicia. Popatrzcie dolny cień kończy się tylko kilkadziesiąt punktów poniżej dolnego ograniczenia kanału. I tutaj napiszę coś bardzo kontrowersyjnego dla niektórych z Was. Rynek stal się dla mnie całkiem czytelny, dlatego ostatnio gram na longa o bardzo krótkim stop lossie. Celem jest oczywiście górne ograniczenie kanału spadkowego. Uważam, że jego chwilowy test jest możliwy, a ew zasięg to aż 17200. Dla kontynuacji wzrostów ważne będzie trwałe przełamanie tego poziomu, a to jest już dla mnie mało prawdopodobne.

btcd1.png

ETH/BTC

Ethereum nie udało się osiągnąć prognozowanego przeze mnie poziomu 0,11. Wzrosty wyhamowały a 0,10 i kurs zaczął się powoli obsuwać. Popyt skutecznie broni wsparcia na 0,083; jednak patrząc na wolumen uważam, że przed nami nieco głębszy spadek. Pierwszym wparciem jest już wspomniane 0,083; następnie 0,077 oraz 0,067. Na chwilową korektę wskazuje również wysoki poziom RSI.

ethd1.png

ETH/USDT

Dywergencja, o której wspomniałem ostatnio byłą dość trafną prognozą. Spadające RSI i rosnący wykres rozpoczęły wyprzedaż, która sięgnęła wsparcia na 865 USD. Zgodnie z sekwencją jaka ostatnio wyklarowała się na wykresie (nowy szczyt i korekta w okolicach poprzedniego szczytu), powinienem napisać, że celem jest nowy szczyt. W analizie BTC wskazałem, że jest szansa na wzrosty, co do tej pory hamowało wzrosty na ETH, dlatego spodziewałbym się ponownego ruchu w okolice 865. Warto odnotować, że Ethereum znajduje się okolicach krótkoterminowego oporu. Dodatkowym impulsem prospadkowym będzie przełamanie linii 50pkt na RSI, która do tej pory dawała całkiem trafne sygnały do odwrócenia pozycji i zastopowania korekty.

ethusd1.png

Ripple

Ripple od 2 tygodni znajduje się w trendzie spadkowym. Jej zakres jest dość spory i została ona powstrzymana przez wsparcie na poziomie 0,000087 – oznaczony zieloną linią. Chwilowe odbicie od tego poziomu zatrzymało się na oporze w okolicach 0,00014. Niestety zostało one wykorzystane do realizacji zysku i XRP wrócił do dalszych spadków. Celem ponownie jest 0,000087.
Do znudzenia wspominałem kiedyś o sygnałach potwierdzających akumulację. Myślę, że dziś warto je przypomnieć. Zielona strzałka z grotami w obydwie strony wyznacza zarówno dołek korekty jak i zwiększony wolumen. Uważni inwestorzy wykorzystali niskie poziomy do akumulacji Ripple, którego sprzedawali na co raz to wyższych poziomach.

ripple.png

Tradingview.com

Nie wiem dlaczego i po co, ale ktoś ponoć prosił, żeby pojawiła się ta informacja. Wszystkie wykresy, które wykorzystuje do swoich analiz pochodzą z tradingview.com. I w sumie uważam, że to jedna z lepszych aplikacji do analizowania kryptowalut.

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Komentarze: