Analiza techniczna – Ethereum w bardzo ważnym miejscu

Cieszę się, że mój „powrót” został przez Was tak dobrze przyjęty. Dziękuję za wszystkie komentarze i opinie pod poprzednim wpisie. Dzisiaj oprócz BTC i ETH przyglądnąłem się Stratis. Zapraszam do lektury 🙂

BTC/USDT

Bieżącą sytuacje na wykresie BTC/USDT idealnie opisuję dwa zdania poprzedniej analizy: „Wczorajsza świeca zarysowała formacje świecową znaną jako „wisielec”, do jej rozwinięcia przydałoby się przełamanie wsparcia na 15520. Jego obrona będzie bardzo ważna dla kontynuacji wzrostów”. Niestety popytowi nie udało się przełamać poziomu 17360 i tym samym doszło do realizacji formacji „wisielec” – oznaczony pomarańczową strzałką. Najbliższy cel znajduje się w okolicach 11520. Zwróćcie uwagę na RSI, które od miesiąca notuje co raz niższe poziomy. Myślę, że okolica 30pkt wypada w okolicach wyżej wspomnianego wsparcia. W moim przekonaniu możliwe jest również rozwinięcie kanału cenowego. W tym przypadku możliwy będzie (chwilowy) test głębszych poziomów niż 11520.
Kolejne wsparcia to 8400 oraz 7600, ale są to poziomy bardzo odległe, dlatego aktywnym traderom polecam rzucić okiem na wykresy o niższym interwale i tam szukać ew wsparcia.
Dla odwrócenia ruchu ważna będzie obrona wsparcia i porolne forsowanie wyższych poziomów. Wyjście górą z kanału cenowego i przełamanie oporu na 17360 może otworzyć drogę do wyższych poziomów, ale jest to scenariusz mało prawdopodobny w ciągu najbliższego tygodnia.

btcusdd1.png

ETH/BTC

Myślę, że nie jestem jedyną (pozytywnie) zaskoczoną osobą mocnymi wzrostami part ETH/BTC. Mimo powszechnemu entuzjazmowi chciałbym zwrócić Waszą uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest niewątpliwie mocny ruch wzrostowy. Jest on nachylony pod kątem ok 60 stopni, w mojej opinii jest to zbyt szybki i stromy ruch. Drugą z nich jest RSI, które znajduje się w okolicach 80pkt czyli na poziomie wykupienia rynku. W świetle tych informacji bardzo prawdopodobne jest to, że ETH dotrze w okolice kolejnego (bardzo ważnego) oporu na 0,11 i rozpocznie chwilową korektę. Tak aby „ostudzić” rynek.
W przypadku przełamania poziomu 0,11 myślę, że inwestorzy pójdą za ciosem i spróbują zmierzyć się z 0,125.

ethd1.png

ETH/USDT

No niestety… Wynika z tego, że będę musiał po raz pierwszy przeanalizować parę ETH/USDT ponieważ poloniex nie kwotuje już ETH w USD. Obraz samego wykresu nie różni się w sposób znaczący, ale konkretne poziomy mogą odbiegać od tych w poprzedniej analizie. Swoją drogą to ciekawe dlaczego giełdy kryptowalut wolą instrument „odwzorowujący” zachowanie dolara… Do dzieła!

Jeśli chodzi o ETH będę dość konsekwentny. Uważam, że również i na parze ETH/USDT czeka nas korekta a jej zasięg wyznacza wsparcie na 865USD. Popatrzcie, ostatnio wzrosty nieco wyhamowały i rynek ewidentnie nie ma siły wypchać ETH na znacząco wyższe poziomy. Pomimo
oscylacji w okolicach szczytów RSI spada i z poziomu 85pkt przed tygodniem jest w okolicach 71pkt. Takie „dywergencje” w moim przekonaniu mogą świadczyć o chwilowym wyczerpaniu siły do dalszych wzrostów i nadchodzącym „ostudzeniu” wykresu.

ethusdtd1.png

Stratis

Przed podejściem do analizy spytałem Was na discord, jaką kolejną kryptowalutę chcielibyście abym przeanalizował. Najczęściej wytypowaną był Stratis, więc oto i on.
Czy sam wykres nie przypomina Wam już czegoś?

stratis.png

Bo mi ten wykres przypomina trochę parę ETH/BTC. W tym przypadku sytuacja jest analogiczna, ale trochę bardziej „zdrowa”. Wzrosty są rozłożone w czacie i nie są bardzo strome. Niestety ze względu na związek z ETH wzrosty wyhamowały. Ciekaw jestem na ile mocny będzie rynek ponieważ przed nim kolejny opór na 0,00165. Myślę, że bardzo prawdopodobny będzie test tego poziomu w najbliższym czasie, a później? To zależy co pokaże ETH. Przełamanie oporu może dać chwilową siłę do kolejnych wzrostów, ale jeśli na ETH będzie miała miejsce korekta to samo może czekać Stratis.

 

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Komentarze: